top of page

Odkażanie i dezynfekcja

       Skażone instalacje, szczególnie wody użytkowej, stanowią ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia. Mikroorganizmy zamieszkujące nasze domowe instalacje w dużej mierze nie stanowią dla nas zagrożenia, są jednak drobnoustroje, które nie czyniąc nic szkodliwego osobie zdrowej i dorosłej, powodują spustoszenie w organizmach dzieci i osób z zaniżoną odpornością. 
       
       Aktualnie nie ma problemu ze zbadaniem mikroflory w domowej instalacji, jednak podstawowe badania nie obejmują wszystkich rodzajów bakterii i podczas takowych, możemy wyeliminować jedynie kilka podstawowych szczepów.
      Odkażanie instalacji polega na wprowadzeniu środka bakteriobójczego do układu w odpowiednim jego stężeniu i pod ścisłą kontrolą . Po przeprowadzonym odkażaniu woda nadaje się do użytku zgodnie z jej przeznaczeniem, a jej smak i klarowność nie ulega zmianom związanym z zastosowanym preparatem. Proces odkażania instalacji trwa kilka godzin, a po jego zakończeniu możemy bez przeszkód korzystać z uroków posiadania wanny lub prysznica. 
       
bottom of page